برش و حکاکی لیزر

/برش و حکاکی لیزر
برش و حکاکی لیزر ۱۳۹۷-۸-۲۷ ۱۲:۲۰:۵۹ +۰۳:۳۰
معماری

برش لیزر

برش لیزر فناوری ای است که در آن از اشعه لیزر برای برش وحکاکی روی اجسام استفاده می‌شود. و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود.

لیزر توسط تاباندن اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده شوند انجام میشود. قسمتی از جسم مورد نظر که بریده می‌شود. یا آب می‌شود یا می‌سوزد یا تصعید می‌شود. و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود. و سر انجام سطح بریده شده با کیفیت خیلی عالی ایجاد می‌شود.

لیزر صنعتی در موارد مختلفی مانند آثار هنری، ساخت ماکت، معماری، نظامی، هوافضا، پزشکی. آزمایشگاهی و پژوهشی. ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و … کاربرد دارد.

اشعه لیزر از طریق تحریک مواد مولد لیزر توسط تخلیه ی الکتریکی. با تابش یک لامپ در یک محفظه بسته تولید می‌شود. با تحریک ماده مولد لیزر پرتو با استفاده از تکه‌های آینه منعکس می‌شود. تا انرژی لازم برای تبدیل شدن به یک جریان نور تک‌ رنگ‌ منسجم را به دست آورد. آینه برای هدایت نور منسجم به لنز دستگاه استفاده می‌شود. این لنز در نازل کاری دستگاه قرار داده شده است.

سهولت در به‌کارگیری. کیفیت و تمیزی. (عدم وجود لبه‌های اضافی در قسمت‌های برش خورده.). محصول نهایی از مزایای استفاده از برش لیزر به جای برش‌های مکانیکی و دستی است. از آنجایی که از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار. پرتو لیزر به صورت مداوم و یکنواخت عمل برش را انجام می‌دهد. دقت کار افزایش می‌یابد. احتمال تاب برداشتن ماده در برش لیزر بسیار کم است. چون ناحیه حرارتی در این فرایند بسیار کوچک می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش دفتر کار ما رجوع کنید.

دستگاه های برش لیزر استودیو طراحی معماری آرتیمان جزو باکیفیت ترین و بادقت ترین دستگاههای روز دنیا می باشند.

آشنایی با انواع متریال های پر کاربرد در فناوری برش لیزر

آشنایی با نکات آماده سازی فایل لیزر در فناوری برش لیزر

Sending
User Review
5 (6 votes)